Ipari és kereskedelmi felhasználásra a tekercses címkenyomtatókat választják, amelyekkel öntapadós etikett címkék hozhatók létre gyorsan és gördülékenyen, akár több ezer példányban is. Készülhetnek papírból, műanyagból és textilből is az alkalmazásnak megfelelően.
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!
Címkenyomtató révén a vállalatok a saját igényeikhez mérten tervezhetik meg a dizájnt és a rajtuk szereplő elemeket. Ami a technológiát illeti, megkülönböztetünk festékszalaggal és anélkül működő típust.
A tekercses nyomtatókkal komoly összegeket spórolhatnak a cégek, főként akkor fontos ez, ha eleve nagyobb tételben szeretnének címkéket nyomtatni. Szintén e típus mellett szól, hogy az etikett címkék egyedi méretekben, különböző formákban hozhatók létre annak függvényében, hogy mely iparágban, milyen területen lesznek hasznosítva. Más szempontok lényegesek élelmiszeripari környezetben, logisztikai alkalmazás céljából, de a vegyiparban is.
Most, hogy már ismertettük a készülékek előnyeit, érdemes szót ejtenünk néhány, a használatukkal kapcsolatos, gyakran felmerülő kérdésről.
Mire figyeljünk a karbantartást illetően?
Nem kell bonyolult dolgokra gondolni, szerencsére szervizbe sem szükséges vinni a címkenyomtatókat, az általános tisztítási teendők könnyen elvégezhetők, csupán a speciális kellékanyagokat kell megrendelni, amelyek segítségül hívhatók, ha a nyomtatófejről vagy a gumihengerekről szeretnénk eltüntetni a festéket, felhalmozódott maradványokat.
Milyen színekkel nyomtathatunk, lehet többfélével is?
Mindkét típus, a direkt termál és a termál transzfer technológiás címkenyomtatók is egy szín nyomtatására használhatók, az utóbbi változatokhoz viszont beszerezhető színes festékszalag, akár piros, kék vagy zöld is, azonban így is csupán egy színnel dolgozhat a készülék.
Egyedi etikettcímke tervet is létrehozhatunk?
A Godex címkenyomtatóhoz címketervező szoftver is jár, amellyel könnyedén megtervezhetjük az elvárásainknak megfelelőt. Tetszés szerint tartalmazhat vonalkódot, szöveget, grafikát, logót. Az említett cég címketervező programja adatbázis kezelésére is használható, amire a konkurens vállalatok szoftverei nem alkalmasak.
Mit értünk DPI érték alatt?
A DPI, azaz dots per inch annyit tesz, hogy 1 inch-en belül hány pont található a nyomatban, gondolhatunk rá tehát a címkenyomtató felbontásának mérőszámaként. Minél nagyobb a felbontás, annál részletgazdagabb nyomatkép hozható létre általa.
Az általános címkézési feladatokhoz bőven megfelelő egy 203 dpi felbontású készülék, de természetesen elérhetők nagyobb felbontású változatok, ha kisebb betűméret vagy részletgazdagabb logó nyomtatása a cél.
Mikor érdemes a Godex címkenyomtató mellett dönteni?
Ezen készülékek alkalmazási köre igen sokrétű, bátran választhatjuk irodai, logisztikai, gyógyszeripari felhasználásra egyaránt, legfőképp akkor javasoltak, ha naponta 1-3000 címke nyomtatása van tervben, illetve, ha eddig tintasugaras vagy lézeres nyomtatókat alkalmaztunk hasonló céllal.