Megtörtént, a 3.5 mm-es jacknek befellegzett. Elsőként a Lenovo készülékein tűnt el és biztosra vehetjük, hogy más gyártók is folytatják a sort.
A Moto Z és a Moto Z Force az első két olyan mobil, amely a szabványos fülhallgató csatlakozót száműzte, így ezeken már csak Bluetooth vagy USB C segítségével lehet majd zenét hallgatni. Szerencsére a Lenovo ad az átmeneti időszakra egy USB C-3.5 mm-es jack átalakító adaptert, így egyelőre végülis használható lesz a régi, jól megszokott headset.
A Moto Z nem lett más, mint a régi, éveken át menőnek számító Motorola V3 reinkarnációja. Na nem kialakítás ügyében, hanem leginkább annak a sikerét szeretnék továbbvinni. Az úgynevezett MotoMod kiegészítők nagy hangsúlyt kapnak, ugyanis elég különleges ahhoz, hogy akár killer feature-nek is mondhassuk. Ezek nem mások mint a telefonhoz csatlakoztatható moduláris plusz kiegészítők, akárcsak az LG G5 esetében is látott megoldás. A zene szerelmesei számára a Lenovo a JBL SoundBoostot ajánlja, amelyben beépített erősítő és sztereó hangszórók találhatók. Aki nagyobb képernyőt szeretne, annak a legjobb megoldás az Instashare projektor modul, amellyel akár hetven col méretben is kivetíthető a Moto Z kijelzőjén látható tartalom. Aki hosszabb akkumulátor üzemidőre vágyna, tökéletes társa lehet a battery pack a maga 2600 mAh-s beépített plusz erőforrásával, így újabb 22 óra készenlétet biztosít a mobil mellé. Az említett modulok mindegyike igen erős mágnessel rögzíthető a készlékhez, így nem kell a telefont kikapcsolni a művelethez.
A Moto Z joggal pályázhatna a világ legvékonyabb, prémium okostelefonja címre, hiszen mindössze 5.19 mm vékony, persze a kamera bumszliját nem ússzuk meg ezért. Cserébe gyári tokkal tökéletesen vízszintbe lehet hozni a kiálló részt. A fém kialakítású Moto Z igazán gyönyörű látvány, ám még egyedibbé varázsolható a StyleShell nevű, cserélhető hátlapokkal.
További friss Telefongurus hírek erre!
Ami a hardveres tudást illeti, a Moto Z-be a Snapdragon 820 nyolcmagos chipset került négy gigabájt RAM és 32 vagy 64 gigabájt tárhely áll rendelkezésre. A megjelenítő a kompromisszumos 5.5 colos, QHD felbontású, így 535ppi pixelsűrűséget tud felmutatni. Az előlapon található gomb nem más, mint az ujjlenyomat-olvasó.
A Moto Z kamerája a gyártó szerint az egyik legjobb lesz a piacon, de a Moto családból biztosan. A szenzor 13 megapixeles, 1.12um pixelekkel, valamint megtalálható optikai kép-stabilizátor, lézeres autofókusz, f/1.8 rekesz, 4K videórögzítés is a tudáslistában. Jó hír, hogy teljesen manuálisan beállítható minden egy-egy fotóhoz. A szelfi kamera öt megapixeles felbontású lehet és előlapi LED vaku segíti a biztosan jó minőségű önarcképeket.
Jó tudni, hogy a 2600 mAh-s akkumulátor az Egyesült Államokban, Kanadában és Európában 30 óra készenlétet is biztosíthat, addig a világ többi részén ez csak 24 óra. A különbség abban rejlik, hogy a TurboPower töltő akár 15 perc alatt képes 8 óra készenlétet biztosítani, azonban máshol ez csak 7 óra. Bár a bejelentésen a szoftveres oldalt nem részletezték, azt tudni, hogy a Moto Z-n gyárilag Android 6.0.1 Marshmallow rendszer fut majd. A Moto Z szeptembertől lesz megvásárolható világszerte.