Samsung One UI 6
Az eddig talált változások jóval jelentősebbek, mint a tavalyi One UI 5 frissítés esetében.
Már többször írtunk a Samsung One UI 6 bevezetéséről, és azt is tudjuk, hogy a rendszer bétájának volt néhány félresikerült állapota, de most már teljes lendülettel működik a Samsung Galaxy S23 tulajdonosok számára. Az eddig talált változások jóval jelentősebbek, mint a tavalyi One UI 5 frissítés esetében. A kisebb esztétikai változtatásoktól az alapvető funkciókig terjednek, így lesz mit megszokni, amint a frissítés megérkezik a telefonra. Egyes változások üdvözlendőbbek, mint mások, így ezt szem előtt tartva, íme a kedvenc One UI 6 béta frissítéseink eddig:
Emojik
Sokáig a Samsungnak voltak a legrosszabb emojik az összes közül. A bétában friss festést kaptak, és fantasztikusan néznek ki, megelőzve a Google emoji-dizájnját. A megjelenésük sokkal kifejezőbb, és néhány új árnyékolás olyan mélységet ad, ami korábban hiányzott. A Samsung frissítette az egész rendszerben használt betűtípust is. Az emojik újratervezése sokunk számára apró változtatásnak tűnhet, de ez elég fontos, ha a nagyobb képet nézzük. Az emojikat mindenhol használják, különösen a fiatalabb generációk.
Időjárás applikáció
A Samsung időjárás-alkalmazása mindig is a jobbak közé tartozott, különösen azóta, hogy a One UI 5-ben újratervezték, de van egy dolog, amiért elég zavaró volt - a spammelő reklámok. Ahogy görgetett a user az alkalmazásban, egy nagy "hírek" rész tartalmazott időjárással kapcsolatos videókat, amelyekről az alkalmazás úgy gondolta, hogy érdekelni fogja Önt. A probléma az volt, hogy a minőség borzalmas volt, és a videók soha nem arról a területről vagy országról szóltak, ahol a felhasználó élt.
Ezek a videók nem tűntek el teljesen, de most az alkalmazás legalsó részébe kerültek. Itt már csak kettő van belőlük, és csak akkor játszódnak le, ha szándékosan rákattintasz a megfelelő helyre, így a véletlen aktiválás már nem jelent problémát.
Ettől eltekintve az ikonok, a betűtípusok és a színek az egész alkalmazásban és a widgetekben is finomhangolva lettek, és egy új rész mutatja a nap- és holdciklusokat. Egy teljesen új widget, az Időjárási betekintések az aktuális körülményeket és néhány extra információt mutat. Ha esik az eső, megmondja, hogy meddig fog tartani, és ahogy közeledik a nap vége, előzetesen tájékoztat a holnapi időjárásról.
Újratervezett gyorsbeállítások
Az értesítési árnyék nagyrészt változatlan maradt a One UI 6-ban, a tetején hat gyorsbeállítás-váltó áll rendelkezésre. Ha lehúzzuk az értesítési árnyékot, hogy megjelenjen a teljes gyorsbeállítási panel, máris új látvány fogad. Most két túlméretezett Wi-Fi és Bluetooth kapcsoló ül egymás mellett, hasonlóan ahhoz, amire a stock Android az Android 12-vel váltott, alatta pedig egy nagyobb gyűjtemény ismerős kör alakú kapcsolókkal. Alatta a fényerő csúszka most már a kék fényszűrő és a sötét üzemmód parancsikonjait tartalmazza, majd alul az intelligens nézet és a készülékvezérlés található.
Az egyik UI már egy ideje rászorult a dizájnváltásra. A régi elrendezéssel nem volt semmi baj, de alig változott a One UI 3 óta, és kezdett elavultnak tűnni. Ez az átdolgozás modernebbnek tűnik, és a Pixel UI elemeit valósítja meg, miközben megtartja a már meglévő kiváló funkcionalitását. A Pixel-telefonok csak nyolc gyorskapcsolóhoz adnak hozzáférést oldalanként, míg a Samsung 12-t ad, plusz a Bluetooth és a Wi-Fi kapcsolók.
További friss mobiltelefonos hírek! Kattintson ide!
Közvetlen hozzáférés a gyorsbeállításokhoz
Ha már az újratervezett gyorsbeállításoknál tartunk, a One UI 6 segítségével minden eddiginél gyorsabban elérheted őket. A gyorsbeállítások azonnali elérését a gyorsbeállítások szerkesztőképernyőjén engedélyezheted. Ha ez be van kapcsolva, a képernyő jobb felső sarkából lefelé húzva átugorhatod az értesítési árnyékot, és közvetlenül a gyorsbeállításokhoz léphetsz. Ez nagyon hasonlít arra, amit az iOS már régóta csinál a Vezérlőközponttal, és elég jól működik.
Jobb kamera ikonográfia
Az egész kameraalkalmazás ikonográfiája jobbra változott. A One UI 5-ben a fényképezőgép felbontása és képaránya egyetlen menüben volt, és a képarányt nem lehetett megváltoztatni, ha a felbontást 12MP-ről magasabbra, például 50 vagy 200MP-re változtattuk. Most ezeket a beállításokat két menübe osztották, és a képarányát 3:4, 9:16, 1:1 vagy teljes képernyőre állíthatja be, függetlenül attól, hogy melyik megapixeles opciót választja.
Ettől eltekintve a szűrők és a mozgóképek ikonjai megváltoztak. A funkciók ugyanazok maradnak, de az új ikonok jobban leírják, hogy milyen menük rejtőznek mögöttük, és összességében intuitívabbnak tűnnek.
Kamera widget
A Samsung widgetjei a One UI 4 óta elég jó minőségben jönnek, és minden egyes frissítéssel javultak. A One UI 6 sem kivétel, mivel új kamera widgetet vezet be. Miután elhelyeztük, kiválaszthatunk egy képet a widgethez, vagy beállíthatjuk, hogy automatikusan a legutóbb készített fényképet használja, illetve beállítható, hogy a widgettel készített fényképek hol legyenek tárolva, és hogy milyen kamera beállításokat használjon. A widget többszörözhető különböző beállításokkal, hogy gyorsan hozzáférjen ahhoz, ami a helyzetnek a legjobban megfelel.
A widget segítségével választhat a szelfikamera, az elsődleges hátsó érzékelő, valamint a portrékamerától a lassított felvételig minden rendelkezésre álló mód között. Az egyetlen kritika, hogy nem választhatod ki, hogy melyik hátsó objektívet használod. Szeretnék egy gyorsbillentyűt, amely azonnal megnyitja a 10X objektívet az S23 Ultrámon, de ez még nem lehetséges.