Kína őrizetbe vette négy tajvani alkalmazottját a Foxconn egyik legnagyobb gyártóüzemében, politikai motivációk gyanújával.
Kína őrizetbe vett négy tajvani alkalmazottat a Foxconn zsengcsoui üzemében, a világ legnagyobb iPhone-gyártó üzemében, amely a globális termelés mintegy 80%-áért felelős. Az alkalmazottakat a kínai kormány által tavaly magának biztosított jogkörökkel élve vették őrizetbe, bár a konkrét indokokat egyelőre nem közölték. A lépés hátterében politikai okok húzódhatnak meg, ami tovább fokozza a Kína és Tajvan közötti feszültséget.
A Wall Street Journal jelentése szerint a helyi hatóságok letartóztatási akciója rávilágít arra, hogy a tajvaniak Kínában történő őrizetbe vétele egyre gyakoribbá válik, különösen a politikai helyzet kiéleződése miatt. A tajvani szárazföldi ügyek tanácsa (MAC) a vádakat bizarrnak nevezte, és figyelmeztetett arra, hogy az efféle intézkedések alááshatják a befektetők bizalmát Kínával szemben. Bár az Apple és a Foxconn hivatalosan nem kommentálta az eseményeket, a MAC szerint nem történt közvetlen pénzügyi veszteség.
Az elmúlt években a Kína és Tajvan közötti kapcsolatok egyre feszülté váltak. A Kínai Népi Felszabadító Hadsereg 100. évfordulója körüli invázió lehetőségét a brit és amerikai hírszerző ügynökségek is komolyan mérlegelik. A letartóztatásokat Kína új eszközként használhatja, hogy nyomást gyakoroljon Tajvanra és támogatóira, különösen a függetlenségi törekvéseket támogató személyekre. Tajvan figyelmeztetést adott ki, hogy állampolgárai csak szükséges esetben utazzanak Kínába, mivel az új pekingi nemzetbiztonsági törvények alapján megnövekedett a tajvaniak őrizetbe vételének kockázata.
Ez az eset tovább növeli az Apple-re nehezedő nyomást, hogy csökkentse kínai gyártólétesítményeitől való függőségét. A geopolitikai helyzet éleződése nemcsak a technológiai vállalatokat, de a befektetői bizalmat is megviseli, mivel Kína egyre keményebb intézkedéseket hoz a Tajvan függetlenségét támogatókkal szemben.
További friss mobiltelefonos hírek! Kattintson ide!