A sittszállításra számtalan helyzetben lehet szükség. Építési és bontási hulladékból rengeteg tud termelődni egy-egy nagyobb beruházás, munkálat során.
Ezért is fontos, hogy az elszállításról a lehető leghatékonyabban tudjunk gondoskodni. Erre a legjobb megoldás a konténerrendelés.
Modern szolgáltatás megfelelő alapokkal
A konténerrendelés ma már bárki számára elérhető. Magánszemélyek, cégek és önkormányzatok is egyaránt igénybe vehetik. Nagy előnye, hogy a hulladékot hatékonyan és gyorsan el lehet szállítani. Ma már olyan szállító cégekkel is találkozhatunk, amelyek minden saját járművet GPS nyomkövetővel látnak el, hogy azonnal rendelkezésre álljon a legközelebbi gép, ha éppen szükség van rá.
Amint megrendelünk egy konténert, a diszpécser azonnal megkeresi a közelben lévő szállító teherautót és már irányítja is a címünkre. A sittszállítás során azonban érdemes pár tényezőt figyelembe venni. Az egyik ilyen például, hogy mégis hova kerüljön a konténer. Ha nagy az udvar vagy az építési terület, akkor nincs probléma, a teherautó könnyedén le tudja helyezni maga mögé a tárolót. Itt maximum arra kell figyelni, ha van kapubeálló, akkor annak minimum 3 méter szélesnek és legalább ilyen magasnak kell lennie.
A nagyobb szállító cégek akár 1.000 konténerrel is rendelkezhetnek, amelyek különböző kapacitásúak. Általában 4 és 8 köbméter között vannak, ami természetesen a tároló méretét is befolyásolja. Ha nincs elég hely neki, akkor közterületen kell elhelyezni. Ehhez azonban minden esetben közterület-használati engedélyre van szükség. Ezt a megrendelőnek kell beszereznie, amit egyszerűen el lehet intézni az illetékes önkormányzatnál.
A megrendelés menete: mire figyeljünk?
További friss mobiltelefonos hírek! Kattintson ide!
Általában csak négy információra van szükség. Az első a már említett konténer mérete, amit köbméterben kell megadni. Érdemes nagyobbat rendelni, ne centizzük ki, mert ha több a hulladék, mint amire előzetesen számítottunk, azzal az egész folyamat megcsúszhat, és a szállítónak is kétszer kell fordulnia.
A második a hulladék összetétele, ahol érdemes részletesen leírni, hogy mi található benne. Vannak olyan anyagok, amelyeket konténerrel nem lehet szállítani, de nem kell megijedni, erre is van megoldás. Végül pedig megadjuk a szállítás helyét és idejét. Mindenképpen olyan időpontot válasszunk, amikor mi is a helyszínen tudunk tartózkodni.
Szinte minden mehet a konténerbe, szinte
A veszélyes hulladékokat kell egyedül kihagyni belőle. Ezek közé tartozik például az autó- és teherautó-gumi, a vegyi anyagok, a festékek, a növényvédő szerek, az olaj, az olajos rongyok és az akkumulátor.
Építési, bontási és felújítási törmelékből szinte minden szabadon pakolható a konténerbe. Törmelék, kő, tetőcserép, sitt, gipszkarton, faldarabok, vízvezetékcsövek, csempe, szigetelés, tégla szállítható ilyen módon.