Újabb rekordokat döntött a mobilfizetés

2020.11.04| Mastercard

Már több mint félmillió bankkártyát költöztettek telefonjukba a hazai felhasználók. Te köztük vagy?

Az MNB friss adatai szerint az elmúlt évben is kiugró növekedést ért el a mobiltárcás fizetések aránya hazánkban. A járvány komoly lökést adott a digitális fizetéseknek, hiszen a gyors, kényelmes és biztonságos megoldásokat keresték a vásárlók. 2020-ra a magyar felhasználók több mint 500 ezer bankkártyát digitalizáltak telefonjukba, a Mastercard szerint a mobiltárcás tranzakciók száma pedig közel háromszorosára nőtt 2019 és 2020 szeptembere között.

„A Mastercardnál úgy látjuk, hogy tovább folytatódik a trend, miszerint mindennapi életünk egyre nagyobb része költözik a digitális térbe. Különösen igaz ez olyan időszakban, amikor az otthonunk biztonságában kell hosszabb időt eltöltenünk. Nagy öröm számunkra, hogy a Mastercard hozhatja Magyarországra ezeket a megoldásokat és hogy a magyarok ennyire nyitottak rá. Az a digitális forradalom, ami pár éve az érintésmentes technológiával elindult, egyre tovább terjed.” – mondta a bejelentés kapcsán Eölyüs Endre a Mastercard magyarországi igazgatója.

Újabb rekordokat döntött a mobilfizetés

Az Apple Pay már hét hazai szolgáltatónál is elérhető, az Android rendszerű okostelefonokra pedig hat magyar bank kínál saját mobiltárcás megoldást. Az itthon elérhető mobiltárcák mögött a Mastercard MDES technológiája biztosítja a fizetések zavartalanságát. Az úgynevezett tokenizáció során a fizikai bankkártya adatait tokenekre cserélik és ezek vesznek részt a tranzakciós folyamatokban. Ezt a technológiát nem csak mobilfizetések során használják, de az Amazon is egyre több ügyfele számára teszi elérhetővé ezt a lehetőséget, így online vásárlás során egy gombnyomással megtörténhet a fizetés, nincs szükség a kártyaadatok újbóli megadására.

A Mastercard a jövőben is elkötelezetten keresi azokat a digitális fizetési megoldásokat, melyekkel a gyors, kényelmes és biztonságos fizetések elterjedését segítheti. A Doppio névre keresztelt fejlesztési programjával néhány hónap alatt az elfogadóhelyek száma is több ezerrel bővült, így a mobiltárcák használata még tovább terjedhet.

 

 

További friss Telefongurus hírek erre! További friss Telefongurus hírek erre!

messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



A Samsung hivatalosan is megerősítette a One UI 7 megjelenésének idejét

A Samsung hivatalosan is megerősítette a One UI 7 megjelenésének idejét

2025.03.05
| Android Headlines
A Samsung ma hivatalosan is megerősítette a One UI 7 frissítés megjelenési időkeretét, bár a modellenkénti konkrét dátum továbbra is hiányzik.
Samsung Galaxy márciusi frissítés: ezek a készülékek kapják meg

Samsung Galaxy márciusi frissítés: ezek a készülékek kapják meg

2025.03.25
| 9to5Google
Samsung, Galaxy, One UI 7, Android, biztonsági frissítés, Galaxy S25, Galaxy Z Fold, Galaxy A széria
A Samsung bemutatta a Good Lock új „Home Up” modulját, ami teljesen átalakítja a kezdőképernyőt

A Samsung bemutatta a Good Lock új „Home Up” modulját, ami teljesen átalakítja a kezdőképernyőt

2025.04.10
| GSM Arena
A kezdőképernyők ikonos és widgetes rácselrendezése már régóta szabvány – még az okostelefonok korszaka előtt is létezett. Ez azonban merev, kissé unalmas, és eléggé korlátozza a felhasználó mozgásterét a testreszabásban.
Sokk az Apple-nél: Az iPhone 16e ára letarolja a piacot – ez már nem az olcsó iPhone!

Sokk az Apple-nél: Az iPhone 16e ára letarolja a piacot – ez már nem az olcsó iPhone!

2025.02.21
| 9to5mac
Az Apple mindenkit meglepett az iPhone 16e árával – ha eddig olcsó iPhone-ban gondolkodtál, lehet, hogy újragondolod!

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Mennyire fontos Önnek az okosóra anyaghasználata (pl. titánium) a vásárlás során?


Nagyon fontos
Fontos
Nem túl fontos
Egyáltalán nem fontos
Nem használok okosórát



Korábbi szavazások eredményei