Huawei_Honor_10

A Telefonguru osztályzata
(1-5) osztályzatosztályzatosztályzatosztályzat


Szavazás
Külső: 8.27

Tudás: 8.03

Minőség: 8.10

Értékelés: 8.13 | Szavazatok: 193

Szavazzon Ön is!

A Honor kiváló munkát végez a Huawei szárnyai alatt, az általa kiadott mobilok a jó tudás és az ehhez képest szolid ár miatt számtalan rajongót húztak be maguknak alig néhány év alatt. Nem lesz ez másként a Honor 10 esetében sem, amely különleges burkolatával hívja fel a figyelmet elsőként magára. A mobil 2018 minden tudását adja, ilyen az Android Oreo rendszer, a notch és az arcfelismerő, leginkább a kockák között méltán kedvelt OnePlus-hoz hasonlítható az ár-tudás aránya.

Annak ellenére, hogy a Honor 10 sokban hasonlít a Huawei mobilokra, egy szempontból biztos, hogy egyedi, ez pedig a különleges Phantom Blue szín, amely kék és lila árnyalatokban játszik attól függően, milyen szögből nézzük. Nagyon hasonlít a Huawei P20 Pro Twilight hátlapjára, ám mégis más. A többrétegű üveg csillog, a függőleges vonalak életre kelnek és hihetetlenül vonzza az emberek tekintetét. Ezeket alumínium keret, üveg hátlap egészíti ki.

A Honor magyar képviselete vadiúj, celofános dobozos tesztkészüléket adott. A készülék alatt találjuk a gyorstöltésre képes töltőfejet, az USB C kábelt, a kötelező papírhalmot, a SIM tűt és egy olcsó, ám nagyon hasznos, átlátszó tokot, ez annyira vékony, hogy alig módosít a karcsú telefon fogásán. További extra egy gyárilag felapplikált, vékony fólia a megjelenítő védelmére, két szép gesztus.

Az előlap ismerős lehet, 19:9 képarány, notch belógás jellemzi, ez utóbbi igény szerint eltüntethető szoftveresen. A Honor 10 kijelzője magasabb a Honor 9-nél, az érintős ujjlenyomat-olvasó pedig alatta található, nagyon kényelmes helyen és pozícióban, extraként pedig annyira villámgyors, hogy nem találtunk rá szavakat.

A megjelenítő 5.84 colos IPS LCD panellel rendelkezik, ehhez 2280×1080 pixel felbontás tartozik. A pixelsűrűség így 432ppi, ez dicséretes még akkor is, ha a fekete nem annyira mélyfekete, mint az AMOLED kijelzők esetében, nagyon szép képe van, a színek is vibrálnak, a fényerő elképesztően jó – hozzá képest a Galaxy S8-am e téren elbújhat, bár nem ér fel a most legjobb LG-vel. A notch miatt a Honor optimalizált a szoftveren, így videó nézés esetén automatikusan elrejti a benyúlást, így teljes képernyő érzetet biztosít. Némi hátrány, hogy túl sok értesítés esetén a szolgáltató neve eltűnik.

Tudás szempontjából hátlapi dual kamera, egy előlapi, USB C port, jack csatlakozó, egy hangszóró, infra port (!) a lényeg. Nem rossz lista annak fényében, hogy több, dupla ennyiért kapható telefon nem tud ebből mindent elmondani. A negatívumok közé tartozhatna, hogy a Honor 10 nem vízálló, na de ennyi pénzért?

A Honor 10 jobb oldalára került a hangerőgomb párosa és a bekapcsológomb, a felső élen a másodlagos, zajszűrő mikrofon és az infra ablaka, bal oldalon csak a SIM tálca helye látható, míg alulra kerül a jack, a töltőport és az említett hangszóró, amely a teszteken nemcsak decibelben, de összességében is kiváló minősítést ért el.

A Honor 10 belső értékek terén szinte teljesen megegyezik házon belül a Huawei P20-szal, ugyanaz a nyolcmagos, (4×2,4 GHz + 4×1,8 GHz mag) Kirin 970 processzor dolgozik benne, mint a P20 családban, ehhez Mali-G72 grafikus gyorsító tartozik 4 gigabájt RAM és 128 gigabájt tárhely mellett, ez utóbbi nem bővíthető. Emiatt természetesen egyezik, illetve a kissé alacsonyabb felbontás miatt még gyorsabbnak is tűnik a szintetikus teszteken, mint testvér modelljei. Egy biztos, a Honor 10 gyors. Nagyon.

Mint a Huawei esetében, a Honor 10-ben is érdemes megbékélni az EMUI csomaggal, amely lényegesen jobb lett, mint volt, sokan panaszkodtak ugyanis a túl gyerekes megjelenésre. Kissé iOS utóérzetű az ötlet a főképernyőre került ikonokkal, igény szerint kérhető, hogy külön listázza a telefon azokat „rendes” menüben. A Kirin 970-nek köszönhetően a Honor 10 működése nagyon gördülékeny és piszok gyors.

A Honor 10 is rendelkezik Telefonkezelővel, amely optimalizálja a tárhelyet, a memóriát, az internet használatot, tiltani lehet vele számokat és a víruskereső bekapcsolható igény szerint. Emellett az arcfelismerő elképesztően gyors, még az ujjlenyomat-olvasónál is jobban teljesít. A gyártó nem hagyta ki a szín módot és színhőmérsékletet, a szemvédelmet, a már említett notch elrejthetőséget, van időzíthető ne zavarj üzemmód, egykezes felület a könnyebb kezelhetőség érdekében, szabadon variálható vagy elrejthető kezelőgombok, mozgásvezérléssel némítható telefon, de még a ki- és bekapcsolás is időzíthető, bár ez esetben a SIM kártya PIN kódja okozhat gondot. Igény szerint akár az ujjlenyomat-olvasóval is lehet gesztusvezérléssel a rendszert irányítani, nagyon okos apróság.

A Honor 10 hátlapi két kamerája igen erős ahhoz képest, hogy középkategóriáról beszélünk. A fő szenzor 16 megapixel felbontású, ehhez f/1.8 fényérték tartozik, a másodlagos optika 24 megapixeles, monokróm és a jobb dinamika tartományért, valamint a jobb mélységérzékelésért fele a kétszeres zoom mellett. Az összeállítás nagyon jó, bár nem ez lesz a legjobb mobilos kamera, a Honor jó munkát végzett. Extraként AI, avagy mesterséges intelligencia is segíti a jobb minőségű képek készítését, erre a hátlapon található AI camera felirat is emlékeztet.

Használat közben is jópofa, ugyanis ha a kamera olyan témát talál, amelyhez hasonlót már ismer, kiírja azt és ennek megfelelően próbálja a beállításokat módosítani a lehető legjobb fotóhoz. A kutyát, egy random növényt zokszó nélkül felismert. A kameraszoftverben egyetlen nyomással ki- vagy bekapcsolható az AI. Ezek a funkciók hasonlítanak a Huawei P20-ban található AI klienshez, ám abban jobban integráltak és jobban is teljesítenek. Erre kiváló példa az éjszakai mód, amelynél gyengébben produkál a Honor 10, hiszen a P20 kisebb apertúrával és OIS-sel is rendelkezik. A gyártó reklámja szerint 22 különböző kategóriában ismer fel tárgyakat és használ más és más beállítást.

A portré mód jól dolgozik, a Honor külön itt is hozzáadott szépség fokozást, nemcsak a szelfi kamerához, a bokeh effekt átlagos, nem világbajnok, de nem lehet rá panaszunk. Az éjszakai mód, illetve a gyengébb fényviszonyok érthetően sokat rontanak a minőségen, pixeles lesz több helyen a fotó, ez rontja a minőséget a hiányzó részletekkel, összességében is „puhább” végeredményt kapunk, de közösségi oldalakhoz még így is átlag feletti minőség várható. Az AI tud kis varázslatot hozni ezekhez a képekhez, a kontraszttal és a színekkel játszik.

A funkciók között megtalálható még az AR lencse – számtalan cuki effekttel –, a Pro mód, a lassított mozgás, éjjeli felvétel, panoráma mód (amely láthatatlanul kapcsolja össze a képeket), monokróm felvétel, fénnyel festés, HDR, time-laps, különböző szűrők, 3D panoráma és olyanokkal lehet játszani, mint a vízjel vagy a dokumentum beolvasása, illetve a 3D alkotó. Optikai vagy elektronikus képstabilizátor nincs, csak a mozgásérzékelő autofókusz segíti a fotózást, a dual LED vaku is egy LED-re csökkent a nagyobb testvérhez képest.

A Honor 10 szelfi kamerája 24 megapixeles, ehhez f/2.0 fényérték tartozik, portré fotózáshoz ugyan lehet használni, de haha bokeh elmosódást szeretnénk elérni, azt nem tudja, csak a szépség szintje fokozható.

A videós tudás erős, a Honor 10 1080p felbontásban, 60 fps-sel tud mozgófilmet felvenni, ha valaki 4K felbontásra vágyna, 30 fps-sel arra is képes a telefon. Bár ez lassan szabvánnyá válik, de nem a középkategóriában. A hangminőség videófelvételnél kissé gyengére sikeredett.

Kapcsolatokból rendelkezésre áll Bluetooth 4.2 – az 5.0 helyett –, sajnos vezeték nélküli fejhallgatóval sűrűn hajlamos elveszteni a lelkesedést, ez elég ciki akkor, amikor pedig még az aptX kodek ismerete is jelen van. Ha működik a Bluetooth kapcsolat, a zenei hangminőség nagyon jó, sajnos fülest nem találunk a gyári csomagban, de talán nem is baj, érdemes valami komolyabbat beszerezni egyébként is annál, amit a gyártók a telefonok mellé pakolnak. Adott a dual SIM támogatás is, az ehhez kapcsolódó szoftveres beállítások igen sokrétűek.

Az akkumulátor üzemidőből többet vártunk volna a száraz tényeket nézve a Honor 10-től, ugyanis a 3400 mAh kapacitású telep nagyon jól hangzik, ehhez nem feleslegesen nagy a felbontás, jó a processzor, ennek ellenére egy napot szűken tudtunk kihozni belőle. Arányaiban úgy teljesített, mint a Galaxy S8, nem túl combosan. Némi vigasz, hogy a Huawei Super Charge megtalálható, így fél óra alatt akár hatvanöt százalékot is tudunk tölteni rajta. Ha már wireless töltés nincs...

Összességében bár az akkumulátor teljesítményén még kell reszelni, picit hiányzik a vízálló burkolat, viszont a kijelző és az összeszerelés minősége, a kamera tudása akár színes, akár monokróm fotózás terén és funkciógazdagságban még kétszer ennyiért is megállná a helyét. Ugyanígy pozitívum a 128 gigabájt RAM és a két SIM kártya kezelésének lehetősége.

A Honor 10 hivatalos ajánlott fogyasztói ára 150 ezer forint, de már lényegesen olcsóbban is hozzá lehet jutni apróhirdetésekben, ha szerencsés az ember. Ennyiért olcsóbb az ellenfél OnePlus 6-nál és közel féláron van a Huawei P20 Pro-hoz képest, bár igaz, sokkal inkább a Huawei P20 konkurenciája, márpedig ez utóbbi akciósan is 190 ezer forintba kerül. A Honor 10 jobban megéri.