Samsung Galaxy Tab S7+ teszt

Tovább a Samsung Galaxy Tab S7+ készülékre

Samsung_Galaxy_Tab_S7+

A Telefonguru osztályzata
(1-5) osztályzatosztályzatosztályzatosztályzatosztályzat


Szavazás
Külső: 7.50

Tudás: 7.55

Minőség: 7.64

Értékelés: 7.56 | Szavazatok: 22

Szavazzon Ön is!

Elképesztően erős androidos tablet járt nálunk gyönyörű és hatalmas kijelzővel, szuper hangszóróval és hosszú üzemidővel, ez a Galaxy Tab S7+. A Tab S7+ a Samsung újabb próbálkozása az Apple iPad Pro legyőzésére és egyre közelebb áll hozzá. Persze a rendszerbeli különbségek miatt valójában sosem lesz egyik minden szempontból jobb a másiknál. A cég újdonsága annyira erősere sikeredett idén, hogy éppúgy használható munkára, mint játékra.

A Samsung Galaxy Tab S7 két méretben kapható, az S7 11 col képátlóval, míg az S7+ 12.4 colos képernyővel, nálunk ez utóbbi járt. A 2800×1752 pixel felbontású Super AMOLED panel a 120Hz-es frissítési frekvenciával finoman szólva is döbbenetesen jól működik, élmény csak úgy lapozni a funkciók között rajta.

20201008_213717

Ha prémium tabletre gondolunk, szinte mindenkinek, aki olvasott a témában, helyből az iPad Pro hatalmas kijelzője, vékony kávája és lapos oldalai jutnak eszébe. Ezt a vonalat követt a Samsung a Tab S7+-szal, ráadásul vékonyabb és könnyebb is lett, mint a 12.9 colos konkurencia.

A kisebb modell LTE-s verzióban kapható hazánkban 295 ezer forintos áron. A nagyobb modell csak Wi-Fi-s verzióban 335 ezer, míg 5G-s kiadásban 410 ezer forintot ér a Samsung szerint a cikk írásakor. Ennyiért azért kell is valamit, sőt nem is egy dolgot villantani.

A nálunk járt tesztkészülék nem gyári dobozban jött, azonban ez semmit nem vett el a hatalmas kijelző iránti csodálatomból, amivel a 12.4 colos szépséget a kezembe vettem. Az OLED kijelző még mindig fantasztikus, körben vékony káva látható körülötte, a keret fémből készült, a lapos kialakítása az egyetlen, ami nem tetszett, sokkal jobb kézbe venni a kerekített változatokat. A sarkok lekerekítettek, a hátlapon a Samsung felirat, egy hosszú csík végén a kamerák, alul pedig a Sound by AKG olvasható.

20201008_215753

A hosszú fényes csík nem csak dizájn szerepet tölt be, mögötte mágnes található, ez tartja helyén a készülékburkolattal megegyező színű S Pent. Furcsa módon az S Pen csak akkor töltődik, ha a toll hegye a kamera irányába mutat. A mágnes nem a legerősebb és az a tény, hogy nem látható a ceruza állandóan, így mindig csekkoltam, biztosan nem vesztettem-e el. Kissé zavaró.

A Tab S7+ alsó és felső szélén – vagy jobb-bal, ki hogyan szereti tartani – bújik meg szolidan a két antenna csík, amely a jobb Wi-Fi, mobilnet, GPS, stb. vételét hivatott megfelelően biztosítani, amit egyébként a fém burkolat túlságosan leárnyékolna. Ami a száraz adatokat illeti, a Tab S7+ 575 grammot nyom a mérlegen, viszont figyelem! 5.7 mm vékony! Jó lett volna, ha a tabletben nem csak egy USB C port foglal helyet, hanem legalább kettő, ezzel is jelezhette volna a Samsung elkötelezettségét a termelékenység és hatékonyság mellett, de hát nem lehet mindent egy lapra feltenni.

IMG_20201009_085731

Ne maradjon ki azért, a gyári dobozban a tableten kívül megtaláljuk az S Pent, a 10W-os fali töltőt, egy SIM-tűt, egy USB C kábelt, valamint egy szintén USB C-s fülhallgatót. Fehér színű kiegészítők csak a fehér modellhez járnak, minden más színhez feketék a tartozékok.

A hatalmas tablet képaránya 16:10, így jóval szélesebb az iPad 4:3 arányánál, ez pedig megfelelő kompromisszumnak tűnik, ugyanis a legtöbb streaming 16:9 képarányú, így Netflix vagy YouTube nézésekor nagyon kevés az inaktív rész a kijelzőn.

IMG_20201009_085513

A keretben összesen négy, Dolby Atmos-képes hangszóró található, ezek álló vagy fekvő módban is kiváló minőségben adják a sztereó hangzást. A mozifilmek hangosan és tisztán szólnak, a videohívások pedig szintén tisztán és természetesen. Az előlapi kamera jó, de a mikrofon nem túl nagy távolságból már kevésbé adta át a hangomat megfelelően. A megjelenítőhöz tartozik az ujjlenyomat-olvasó, amely alatta foglal helyet. Bár nem annyira gyors, mint amit telefonban már megszokhattunk, 9/10 aránnyal működik.

Az S Pen a Note szériában már látott darab nagyobb változata, alapértelmezetten jár a tablethez és ahogy említettem, mágnesesen csatlakozik a hátlapon a tablethez, így is töltődik. A stylus nyomásérzékenysége kiváló, ahogy valójában már a sok évvel ezelőtti változat is az volt, dőlésszög-támogatással és alacsony késleltetéssel érkezett. A toll puha tapintású és kiváló egyensúllyal rendelkezik, így könnyű és kényelmes írni és rajzolni.

IMG_20201009_085703

Jó hír, hogy a Tab S7+-ban Európában is a Qualcomm Snapdragon 865+ chipset dolgozik és itt nem ment bele a gyártó a saját fejlesztésű lapkakészlet erőltetésébe. 6 gigabájt RAM egészíti ki a chipsetet, valamint 128 gigabájt tárhely, itthon többel nem is rendelhető. Ilyen összeállítással nem meglepő, hogy a jelenlegi androidos csúcsot jelenti a Tab S7+. Minden alkalmazással és játékkal elbánik, a hozzá tartozó kijelző levesz a lábamról, ráadásul a bitang akksinak köszönhetően 10 óra kijelző-időt is tudott hozni, amikor DeX módban kvázi laptopként használtam. Klasszisokkal jobban bírja ezt, mint a saját laptopom. :)

Hasonló használattal a kollega iPad Pro-ja úgy két órával bírta kevesebb ideig. Ehhez képest finoman szólva is kiábrándító egy ilyen árú és tudású tablethez a gyárilag csomagolt 10W-os töltőfej, ezzel bő három óra a töltés. Aki szeretné kihasználni a 45W képességet is, annak a zsebébe kell nyúlni a plusz kiegészítő miatt, itthon 15 ezer forintot kérnek el érte. Ez azért ciki, na, bár a konkurencia sem jobb.

Screenshot_20201002-123904_One UI Home

Az androidos táblagépek többsége az alkalmazásokkal küzd, a fejlesztőket nem érdekli igazán az appok tablet interfészre történő optimalizálása, ez nem áll fenn az iOS esetén. A legtöbb app tableten egyszerűen úgy néz ki, mint telefonra írt és optimalizált program kinagyított vagy átméretezett verziója, ahelyett, hogy a nagyobb képernyőre valóban optimalizálnák azt. Bár a szoftverkínálat nem olyan erős, mint amit egy iPad-en kapunk, sok a szeretni való a Galaxy Tab S7+-ban, kiemelve a képernyőt.

A Tab S7+-on az Android 10 alapú One UI 2.5 verzió futott, DeX támogatással, az Android 11-et ugyan már bemutatták, ám fél éven belül nem várható a frissítés szokás szerint. A gyártó egyébként nagyon szimpatikusan a Tab S7 szériához is beígérte a három Android főverzió frissítést, ez már alig marad el az Apple által kínált öt évtől, amire joggal büszkék a felhasználók. A nagy update-ekhez persze negyedéves biztonsági frissítések is járnak.

Ehhez képest kicsit meglepett, hogy október 4-én még július 1-jei biztonsági frissítés volt a tableten, de talán nem ezen múlik a világbéke. Kedves apróság, hogy a tabletet kézben tartva róla is megválaszolható üzenet vagy éppen hívás úgy, hogy az az okostelefonra érkezett.

Screenshot_20201006-141039_Settings

A One UI 2.5 ekkora méreten maximum három appot tud megjeleníteni osztott képernyőn, ám lebegő ablakban ennél többet, ahogy azt láthattuk a Galaxy Z Fold 2-nél is. A legtöbb program hibamentesen fut, ám néhány nem hajlandó fekvő módban működni, így portréban maradva kényszeríti a tabletet a további működésre.

Ha hosszabb munkáról van szó, akkor viszont a több ablak nem lesz elég, itt lép életbe a DeX támogatás, amely vezeték nélkül is használható Miracast-támogatást élvező monitorok, tévék esetében, más esetben kell hozzá kábel. A DeX nem tesz mást, mint a tabletet asztali géppé alakítja grafikailag, teljes egér- és billentyűzet eléréssel. Az asztal kialakítása a Windows vagy macOS-re hasonlít.

A DeX-es működés nagyon tetszik, sokkal jobb, mint az első időkben, szinte minden app tud futni külön ablakban és gond nélkül átméretezhető. Persze vannak külső appok, amik ezt nem bírják és automatikusan emiatt bezáródnak, de a hibátlan működéshez a fejlesztőknek is ehhez kellene optimalizálni a programot. Ami páromnál nem működött, az a LastPass, DeX módban egyszerűen el sem indul. A Chrome for Android sem az igazi, több alapvető parancs nem működik benne, mint például a jobb klikk, így a tényleges munkát megnehezíti, ezért DeX módban a Samsung saját böngészőjét ajánlom.

Screenshot_20201006-145158_Samsung DeX home

Mivel vannak emberek, akik tablettel is fotóznak, így nem maradt le persze a fotókészítő apparátus sem. A Tab S7+ hátlapi kamerája egy 13 megapixeles, f/2.0 fényértékű nagy látószögű és egy 5 megapixeles, f/2.2-es ultraszéles látószögű kamerából áll, videókat 4K@30fps-sel tud rögzíteni. Az előlapon 8 megapixeles optika foglal helyet, szerencsére a megjelenítő felett volt számára hely. Mindenféle kameramódot kapunk, úgymint Élő fókusz a portrékhoz), van Pro Video, Éjszakai és Okos felvétel, amelyet a Samsung az S20 sorozattal adott ki.

20201004_162441_01

Ez az utolsó mód rögzít egy rövid videót, majd több klipet és képet készít belőle, különböző képaránnyal, a közösségi hálózatok számára. A kamerák nagyon is rendben vannak egy táblagéphez képest, de azért nem fognak egy jó okostelefon kamerát elverni tudásban.

20201004_162822

Vezeték nélküli kapcsolatra adott a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2.4G+5GHz, HE80, MIMO, 1024-QAM, a Bluetooth 5.0 (A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP), az USB 3.2-es, NFC viszont nincs.

A Galaxy Tab S7+ hátrányai:

  • drága
  • drága kiegészítők
  • nem minden app támogatja a DeX módot
  • nincs 3.5 mm-es jack port

A Galaxy Tab S7+ előnyei:

  • fantasztikus kijelző
  • kiváló teljesítmény és akkumulátor
  • a mostanában hallott legjobb hangszórók
  • jó kamera videohívásokhoz
  • microSD bővíthetőség
  • DeX
  • kiváló ujjlenyomat-olvasó
  • S Pen

Kétség sem férhet hozzá, hogy a Samsung Galaxy Tab S7+ a vállalat által eddig készített legjobb és legerősebb tablet. Sajnos azonban a DeX még mindig távol áll attól, hogy kompromisszummentesen lehessen laptop helyett használni, pedig a több évvel ezelőtti megjelenéshez képest sokat fejlődött, de a stabilitás és kompatibilitás miatt nem alkalmas olyan munkára, ahol bizonyos programokat vagy parancsokat kell használni.

Az iPad Pro-nak is megvannak a maga keresztjei ezen a téren, de az instabilitás nem sorolható ezek közé. Az iPad Safarija például atomstabil, ez azonban a Chrome-ról nem mondható el. Igaz, a Samsung saját böngészője az.

IMG_20201009_085350

Ez nem jelenti azt, hogy a Tab S7+ ne lenne kiváló játékra, videózásra, böngészésre és egyéb szórakozásra, tartalomfogyasztásra androidos mércével a lehető legjobb. A képernyő, az akkumulátor élettartama, a teljesítmény, a tervezés és a felépítés mind csúcsminőségű, az S Pen pedig kiváló.

Kérdés, ki akar kiadni egy médiafogyasztásra brutálisan jó, szemet gyönyörködtető tabért 3-400 ezer forintot, ha dolgozni nem lehet rajta megbízhatóan? Ennyiért sajnos már egész pofás laptopokat is lehet venni, így a kiváltás továbbra sem jöhet szóba (pedig jöhetne). A Galaxy Tab S7+ a most elérhető elérhető androidos táblagép, de egyszerűen nem tudja megverni az Apple iPad Pro-ját vagy a Microsoft Surface Pro 7-et.