Samsung Galaxy Watch7 teszt
Tovább a Samsung Galaxy Watch7 készülékre
- Külső: 3.67
Tudás: 3.53
Minőség: 3.49
Míg az új Samsung Galaxy Watch Ultra és az új Samsung Galaxy Ring minden figyelmet felkeltett a Samsung fitnesztermékek triójának bemutatása során, a valóság az, hogy a legtöbben a kedvezőbb árú Samsung Galaxy Watch7-et fogják megvásárolni. Úgy tervezték, hogy a Samsung fő okosórája legyen. A valóságban pedig mindent tud, amit a Samsung Galaxy Watch Ultra, kivéve a kisebb üzemidőt és a vészszirénát. Ugyanazt az új optikai pulzusmérőt, ugyanazt az új többsávos/kétfrekvenciás GPS-t, és ugyanazt az új energiamutatót és más fitneszhez kapcsolódó mérőszámokat/funkciókat megkapta az olcsóbb duó is.
Ha okosórát keresel, amely jól kiegészíti a Samsung telefonodat, akkor a Galaxy Watch7-nek érdemes a lista élén szerepelnie. Az ára 129.990 forinttól indul (ez a 40 mm méretű, nem LTE-képes modell hivatalos ára, a 44 mm-es, csak Bluetooth-képes óra 10.000 forinttal kerül többe), ugyanúgy, mint az előző verziónak, viszont átfogóbb egészségügyi betekintéseket nyújt a Galaxy AI segítségével, továbbá javított gesztusvezérlést, kettős frekvenciás GPS-t, nagyobb tárhelyet és gyorsabb processzort kínál.
Az akkumulátor nem túl combos üzemideje miatt még mindig kérdéses, és tesztelés során kissé pontatlan adatokat mutatott a futási távolságok és alvási idők tekintetében, de egyik hátrány sem annyira jelentős, hogy jelentősen csökkentené az óra vonzerejét.
Összességében a Galaxy Watch7 apróbb fejlesztései és AI-alapú egészségügyi elemzései továbbra is előnyt biztosítanak számára a Wear OS versenytársakhoz képest, bár a OnePlus Watch 2 is megfontolandó lehet ugyanennyiért, ha az üzemidő különösen fontos szempont.
Dizájn: ismerős hardver
Első pillantásra a Galaxy Watch7 nagyon hasonlít a Galaxy Watch6-hoz. Mindkét óra 40 mm-es és 44 mm-es változatban elérhető, valamint választhatóak LTE verzióban is, bár minden modell támogatja a Bluetooth, Wi-Fi és NFC funkciókat mobilfizetésekhez. Eközben a 279.991 forintot kóstáló samsung Galaxy Watch Ultra már egészen eltérő megjelenéssel bír.
A Samsung évente két új okosórát dob piacra, és ebben az évben egy új sorozatot indított, hogy közvetlenül versenyezhessen az Apple prémium Ultra Watch 2-jével. A Galaxy Watch Ultra hasonló szerepet tölt be, mint a két évvel ezelőtti Galaxy Watch5 Pro, de a lünetta kedvelői a Galaxy Watch6 Classicot kényszerülnek választani.
A „Classic” modellekkel ellentétben nincs forgó előlapja egyik Watch7-nek sem - pedig a Watch4-ig volt, aztán az 5-ből kivették, a vásárlók felhördülésére a 6 visszakapta, de most újra eltűnt -, de ezt szimulálhatjuk egy digitális változaton keresztül, az ujjunkat a képernyő külső széle körüli dörzsöléssel, ráadásul sokkal jobban használható, mint a Watch4-emen. Egyébiránt az Ultra sem rendelkezik fizikai forgó előlappal.
A Watch7 és Watch6 alapváltozatainak kijelzői is azonosak. A 44 mm-es modellek 1,5 hüvelykes, 480×480 pixel felbontású Super AMOLED kijelzővel, míg a 40 mm-es verziók 1,3 hüvelykes, 432×432 pixeles kijelzővel rendelkeznek. Újdonság a 2000 nit fényerő, így kétszer olyan fényes, mint elődje, pedig a tavalyi modell kültéri láthatóságával sem volt problémánk a mindennapokban. A különböző méretek eltérő színekben kaphatók. A 40 mm-es Watch7 zöld vagy krém színű, míg a 44 mm-es zöld vagy ezüst színű lehet.
Strapabírás
A Galaxy Watch7 alumínium házzal rendelkezik, IP68 időjárásálló besorolással és 5ATM vízállósági besorolással: porálló, és akár kb. 50 méter mély édes vagy sós vízben (!) is túlélhet 10 percet (50m/5ATM). Emellett megfelel a MIL-STD-810H katonai szabványnak, ami azt jelenti, hogy ellenáll a szélsőséges hőmérsékleti változásoknak, a homokviharoknak és egyéb környezeti stresszfaktoroknak, mint a rezgés és ütődések. A Samsung szerint az eszköz -20 és +50 Celsius-fok közötti hőmérsékleten működőképes.
Ezek a jellemzők megegyeznek a Galaxy Watch6-éval, így a Watch7 mindennapi használatban biztonságosan viselhető. Ne felejtsük el, hogy nem elég strapabíró extrém sportokhoz – a Samsung ezeket a fejlesztéseket a Galaxy Watch Ultra modellbe tervezte, amely titán házzal, nagyobb magasságokban történő használatra tervezett képességekkel és 10ATM vízállósági besorolással rendelkezik. Ez a Samsung eddigi legstrapabíróbb órája, bár nem annyira alkalmas búvárkodásra, mint az Apple Watch Ultra 2.
A Samsung a teszthez a nagyobb méretű Watch7-et küldte ezüst színben, szürke szíjjal, így a nem túl nagy méretű kezemen kissé furcsa volt elsőre, de 1 óra után fel sem tűnt a különbség a saját, 40 mm-es Watch4-emhez képest. Sőt kifejezetten éltem a fantasztikus kijelzőt és nincs kizárva, hogy hamarosan nagyobb méretű órára váltok, ennek a tesztnek a hatására.
Bármilyen szabvány 20 mm-es szíj megfelel a Watch7-esekhez, a kisebb és a nagyobb egyaránt ezt használja. A szíjak alján gyorskioldó gomb található, így a csere valóban pár másodperc mindössze, összehasonlíthatatlanul egyszerűbb és gyorsabb mint a régi megoldás.
Belső fejlesztések
A Galaxy Watch7 több fejlesztést is kapott a Watch6-hoz képest. Mindkettő 2 GB memóriával rendelkezik, de a Watch 7 tárhelye duplájára nőtt (32 GB, szemben a Watch6 16 GB-jával). Az új modell dual frekvenciás GPS-t is tartalmaz, ami pontosabb helymeghatározást biztosít edzések során, akár magas épületek vagy fák okozta interferenciák esetén is. Legalábbis ezt ígéri a gyártó, a tapasztalat kissé mást mutatott.
A Watch7 szoftvere is frissült: a Google Wear OS 5 és a Samsung One UI 6 felületével érkezik, amelyek egy generációval újabbak, mint a Watch6 esetében. A Wear OS 5 teljesítmény- és hatékonyságbeli javításokat hoz, míg a One UI 6 új lehetőségeket kínál, például fotószerkesztést, fordítást, widgeteket és egyéb funkciókat. Természetesen a WearOS fő előnye, hogy különféle, harmadik féltől származó alkalmazásokat lehet telepíteni rá. Ezek lehetnek fitnesz alkalmazások, például a Strava és Komoot, vagy zenei appok, mint a Spotify.
A Galaxy Watch7 további különlegessége az egészség- és alváskövetésben rejlik. Most már FDA-jóváhagyással rendelkezik az alvási apnoe észlelésére, valamint hozzáadott egy fejlett glikációs végtermék (AGE) indexkövetést, ami részletesebb képet ad az anyagcserédről. A Galaxy AI segítségével az összes nyomon követett fitnesz- és alvásmérő adatot egy átfogó Energia Pontszámmá foglalja össze, amely 0 és 100 között mozog. A Galaxy AI tippekkel lát el, hogy segítsen a pontszám javításában és az általános közérzet fokozásában. Érdekes, hogy bár az AGE és az energia pontszám a Samsung szerint csak Samsung telefonnal használható, valójában ez - szerencsére - nem igaz.
Az új funkciókon kívül a Watch7 a korábbi generációból származó egészség- és alváskövető szenzorok széles skáláját is kínálja: van benne gyorsulásmérő, barométer, véroxigénszint-mérő, giroszkóp, pulzusmérő, lépésszámláló és bőrhőmérséklet érzékelő.
Az óra automatikusan vagy manuálisan számos különféle edzést is képes követni, és testreszabható cél pulzushatárt is beállíthatsz a további útmutatás érdekében. Az alvást is figyeli, beleértve a mennyiséget, véroxigénszintet, pulzust, légzésszámot, bőrhőmérsékletet, alvási fázisokat és horkolást is. A horkolás érzékeléséhez azonban a Samsung telefonodat a közelben kell tartanod. Ezen kívül EKG-t is készíthetsz az órával, és testösszetétel-mutatókat is mérhetsz, mint például a testzsírszázalék és a testtömegindex (BMI), hasonlóan egy okosmérleghez.
A Watch7 is működik bármilyen modern Android-telefonnal (Android 11 vagy újabb verzióval rendelkező telefonokkal), de néhány fejlettebb funkció, mint például a horkolásérzékelés és az AI-alapú elemzések, Samsung telefonhoz kötöttek.
A Watch7 továbbfejlesztett processzora, a Samsung Exynos W1000, gyorsabb teljesítményt és 30%-kal jobb energiahatékonyságot ígér, mint a Galaxy Watch6-ban található Samsung Exynos W930 chip. A beállítási folyamat is gyors és egyszerű, az óra használata egyszerű. A készülék mellett a doboz tartalmaz egy mágnesesen csatlakozó töltőkábelt, amely az óra aljához tapad, valamint egy füzetet a felhasználási feltételekkel.
Doboz tartalom
Az óra bekapcsolásához egyszerűen tartsd nyomva a jobb felső gombot. Ha Samsung telefonhoz párosítod az órát, megjelenik egy értesítés a telefonodon az óra beállításához. Más márkájú telefon használata esetén, vagy ha nem jelenik meg az értesítés, a Bluetooth menüben keresd meg és párosítsd az órát.
A folytatáshoz le kell töltened a Galaxy Wearable alkalmazást. Az alkalmazás megkér, hogy írd be az órádon megjelenő számot a kapcsolat megerősítéséhez, majd végigvezet a különféle feltételeken és megállapodásokon, és kéri, hogy jelentkezz be a Google-fiókodba.
Ezután kiválaszthatod, mely alkalmazásokat szeretnéd letölteni, és bekapcsolhatod az óra felhőbe való biztonsági mentésének opcióját. Beállíthatod, hogy melyik csuklódon kívánod hordani az órát és a gombok elrendezését is.
Az óra bemutat néhány funkciót, mint például az edzésprogramokat és az alvási apnoe észlelését. Kéri a helymeghatározási engedélyt és az egészségügyi adatfeldolgozáshoz szükséges engedélyt. Ezután kiválasztod, hogy az óra egészségügyi iránymutatásai melyik területre fókuszáljanak: általános egészség, alvás, edzés vagy egészséges testsúly.
Az óra bemutatja az alváskövetési funkciókat, és megkérdezi, szeretnéd-e bekapcsolni a véroxigénszint-, horkolás- és bőrhőmérséklet-érzékelést alvás közben. Mindhárom funkciót bekapcsoltam először.
Végül a Galaxy Watch7 bemutatja az új gesztusvezérléseket. Ha Samsung telefonhoz párosítottad az órát, dupla csippentéssel fogadhatod a hívásokat, elutasíthatod az értesítéseket, elindíthatod vagy megállíthatod a zenét, vagy fényképet készíthetsz a kamerában. Ez a gesztus megegyezik az újabb Apple Watch-ok kettős koppintás funkciójával.
A Galaxy Watch7 azt is lehetővé teszi, hogy kézrázással vagy kétszeri csuklóforgatással elutasítsd a bejövő hívásokat vagy ébresztéseket. Egy alkalmazást is elindíthatsz, ha ökölbe szorítod a kezed, majd kétszer meghajlítod a csuklódat, mintha kopogtatnál. Ezek gyorsan és megbízhatóan működtek.
A gesztusok beállítása után a Watch7 végigvisz az emergency (vészhelyzeti) beállításokon. Engedélyezheted az esésérzékelést, és megmutatja, hogy a felső gomb öt másodpercig tartó lenyomásával hívhatod a segélyszolgálatokat. Emellett bekapcsolhatod a „Find My Watch” funkciót. Összességében a beállítási folyamat gyors és többnyire oktató jellegű. Az óra további tippeket is kínál, amint működésbe lép.
Óra és Wear app
A Galaxy Watch7 irányítása intuitív és érzékeny. A felső gomb a kezdőlap gombja: bármelyik menüpontból ezt megnyomva visszatérhetsz a kezdőképernyőre, kétszer megnyomva pedig az utoljára aktív alkalmazás nyílik meg. A gomb nyomva tartásával a Samsung digitális asszisztense, Bixby érhető el. Az alsó gomb egy lépéssel visszavisz az alkalmazások között való navigálás közben.
Az óralap hosszan tartó lenyomásával módosíthatod a kinézetét. Az óra tetejéről lefelé húzva egy gyorsbeállítási panelt érhetsz el, míg alulról felfelé simítva az alkalmazásaid között görgethetsz. Azt mondjuk a mai napig nem értem, hogy ha találtam egy óra számlapot, miért nem találom meg soha többet, akár ugyanazzal az órával sem mondjuk egy új telefon párosítása esetén, még úgy sem, hogy az adott számlap nevét is tudom.
Az alkalmazások sorrendjét az ikonok áthúzásával módosíthatod. Az oldalon történő simítással gördíthetsz a listán vagy bármelyik megnyitott oldalon. Jobbra simítva az értesítéseket, balra simítva pedig egy testreszabható csempe-listát görgethetsz. A csempeopciók között szerepelhet aktivitáskövetés, testösszetétel, energiapontszám, edzéskövetés, időjárás és egyéb. Ezek interaktívak, szemben például a Huawei - vagy egyéb gyártó zárt OS-eivel szemben - óráival, rákattintva plusz információkat kapsz, nem csak megnézhető infókat ad.
Csempéket - könnyebben érthető talán a widget szó - és gyorsbeállításokat is hozzáadhatsz közvetlenül az órán, azokat a Wearable alkalmazás segítségével távolíthatod el vagy rendezheted át őket. Az alkalmazás további óralapokat és testreszabási lehetőségeket is kínál, illetve lehetővé teszi a „Find My Watch” funkció használatát.
Ahhoz, hogy a legtöbbet hozd ki a Watch7-ből, két további alkalmazásra lesz szükséged a telefonodon. A Samsung Health alkalmazás részletesebb adatokat mutat a nyomon követett mérőszámokról, például a pulzusról, alvásról és lépésszámról, míg a Samsung Health Monitor alkalmazás az EKG és alvási apnoé funkciók adatait biztosítja.
Nem igazán tetszik, hogy három külön alkalmazásra van szükség az óra teljes kihasználásához - mondjuk a Lidl is kettőt kér -, de az Apple-nél is hasonlóan van, a Pixel Watch 2 egyes fejlett adataiért ráadásul havidíjas, szóval tegyük túl magunkat ezen. Az Apple watchOS még mindig jobb változatosságot kínál, de valószínűleg itt is megtalálod a népszerű, harmadik féltől származó opciókat.
Edzés módok
A Samsung Watch7-en számtalan lehetőség áll rendelkezésre az edzés indításához. Például rákattinthatsz a sport widgetre, az egyéb (több sportos) csempére, megnyithatod a Samsung Health alkalmazást, vagy akár egy egyedi csempét is létrehozhatsz. Végül azonban minden út ide vezet, erre az oldalra:
Ezen az oldalon balra és jobbra lapozva választhatsz az egyes sportmódok között, amelyeket a telefonod Samsung Health alkalmazásában adhatsz meg vagy testre szabhatsz. A tetején láthatod a GPS-jel rögzítésének állapotát (amely csak néhány másodpercet vesz igénybe), alul pedig a beállításokat találod. A Samsung mostantól többfrekvenciás GNSS-t is kínál alapértelmezésként minden tevékenységhez, és nincs lehetőség az alacsonyabb szintre váltásra, hogy spóroljunk az energiával.
Az alsó sportmenüben található a „Beállítások” menü, ahol különféle célokat állíthatsz be és finomhangolhatod az adott sportmódot. Például megadhatsz egy célt az edzéshez: távolság, kalória, időtartam vagy verseny. Ezenkívül saját intervallumokat is beállíthatsz közvetlenül az órán. Ugyanakkor útvonal követésére nem tudsz kijelölni (ahogy az Samsung Galaxy Watch Ultra vagy Watch5 Pro esetében lehetséges).
Két teljesen testreszabható adatoldalt kapsz, plusz egy pulzuszóna oldalt és egy futási hatékonyság mérési oldalt. Ha ezekhez a célokhoz tartozik, akkor találhatsz egy intervallum és térképet is tartalmazó oldalt. Az Ultrához hasonlóan testreszabott oldalakon akár 7 mutatót is beállíthatsz oldalanként. Tetszik, hogy a Samsung ezt nem korlátozta tovább.
A Samsung legtöbb alapvető adatmezője rendelkezésre áll, de nem közelíti meg az olyan, sportokkal foglalkozó versenytársakat, mint a Garmin, a COROS vagy a Polar. Az Apple is több adatot és több konfigurációs lehetőséget biztosít. A Samsung által biztosított adatmezők listája a következő:
- Időtartam
- Idő
- Kalória
- Pulzusszám
- Átlagos pulzusszám
- Maximális pulzusszám
- Távolság
- Átlagos tempó
- Átlagos sebesség
- Tempó
- Sebesség
- Lépésszám
- Kadencia
- VO2 Max százaléka
- Magasság
- Magasságnövekedés
- Kör tempója
- Kör távolsága
- Kör időtartama
- Kör sebessége
- Kör kalóriája
- Beállítás
Ez a lista az idei évben nem változott, és az Ultra modellhez képest sincs eltérés, teljesen azonos. A zónák testreszabásának lehetősége is megmaradt, amelyet tavaly vezettek be, és többféle módon is beállíthatsz egyéni pulzuszónákat.
Bringázáshoz érdekesség: a wattmérő, néhol teljesítmény-mérő néven ismert kiegészítő a hajtókarba épített mérőeszköz, amely Bluetooth vagy Ant+ segítségével továbbítja az adatokat általában egy kerékpáros GPS komputerbe, majd valamilyen kerékpáros appal elemzi ki az adatokat. Érdekes, hogy míg a Samsung a kerékpáros teljesítménymérő csatlakoztatásáról beszélt, ez nem az óra szintjén történik. Az órán lévő Samsung alkalmazások nem tudnak csatlakozni semmilyen külső érzékelőhöz (HR vagy hasonló). Watt-mérő csatlakoztatásához a Samsung Healthet kell használni és innentől totál érthetetlen az egész, maradjunk annyiban, hogy használhatatlan lett sajnos. Nem emlékszik a párosított eszközökre, azokról csatlakozás után leválik és oda a mérés. Maradjunk wattmérő használatakor a már bevált appunknál. Kár érte.
A Samsung a Watch7 és a Watch Ultra mind a pulzusmérőben, mind a GPS chipkészletekben jelentős változást eszközöl, a pontosságra összpontosítva. A pulzusszámnál magát az optikai pulzusérzékelőt is megújították a nagyobb pontosság érdekében. Míg a GPS esetében többsávos/kétfrekvenciás GNSS rendszerre váltottak. Ez (elméletileg) jelentősen növelné a pontosságot. Összességében a kapott értékek sokkal jobbak, mint a Watch6 pulzusszám pontossága, és elég jók a legtöbb futásra összpontosító forgatókönyvhöz, nem lehet okunk panaszra egy nem kifejezett sport órától.
Amit azonban gyakran nem említenek a GPS-pontosság kapcsán, az az antenna kialakítása. Ugyanolyan fontos, ha nem sokkal fontosabb, mint maga a tényleges GPS chipkészlet. A milliméter töredéke rossz irányban az antennatervezésben rossz GPS nyomvonalat eredményez. És mivel minden óraház más, ez azt jelenti, hogy minden antenna kialakítást egyedileg kell tesztelni. Röviden: nem jó. Tesztünkben egy egyszerű, közel egyenes úton haladtunk és a Watch7 lenyűgözően borzalmas eredményt adott többszöri próbálkozás és más terep után is. Megdöbbentő, de ugyanott, ugyanakkor az Ultra sokkal pontosabb volt.
Alváskövetés
Mivel könnyű és kényelmes a csuklómon, a Galaxy Watch7 nem zavart alvás közben. Az óra beállításaiban aktiválhatod az Alvás üzemmódot, amely kikapcsolja a kijelzőt és a gesztusvezérlést, bár jó lenne, ha ez a Gyorspanelről is elérhető lenne.
A Samsung érzékelt horkolást, de alvási apnoét nem, tetszett a bőrhőmérsékleti grafikon, az alvási pontszám és az alvási pontszám tényezői, amelyek általános képet adtak arról, mennyire volt pihentető az alvásom. Az óra általában levont pontokat az alvási idő miatt, de más területeken, mint a fizikai regenerálódás, nyugalom és mentális regenerálódás, jó értékelést adott.
Ez az alvási pontszám része Samsung általános Energia Pontszámának, amely az előző napi aktivitásból, alvási pulzusszámból és pulzusvariabilitásból tevődik össze. Az előző tényezők és a Galaxy AI alapján meghatározott pontszámom 70-80 között mozgott a rövidebb éjszaka után. Ha valamivel többet aludtam és az előző napon több testmozgást végeztem, akkor stabilan a 80-as évekig emelkedett.
A Samsung AI-alapú napi Wellness Tippje inkább az edzésidőre, mintsem az alvási időre koncentrált. Bár az az ötlet, hogy többet kellene mozognom, kissé egyszerűsített tanácsnak tűnik, a tipp részletei az átlagos értékeimre alapozva egy reális célt kínáltak.
A Samsung Energia Pontszáma egész nap állandó. Ez hasonlít a Garmin Body Battery mutatójához, amelyet olyan eszközökön találunk, mint a Vivoactive 5, de a Body Battery szintje a napi aktivitás alapján emelkedik és csökken. Jobban kedvelem a Garmin megközelítését, mivel a változó szám személyre szabottabbnak tűnik. Ettől függetlenül a Samsung ezen a téren előrébb jár, mint a Google és a OnePlus.
Üzemidő, alig jobb
Tekintettel a processzor és a Wear OS 5 szoftver által biztosított jobb energiahatékonyságra, azt vártam, hogy a Galaxy Watch7 akkumulátora tovább bírja majd, mint a Galaxy Watch6-é, annak ellenére, hogy mindkettőben azonos kapacitású akkumulátor van. A 44 mm-es modellek 425 mAh-s, míg a 40 mm-es verziók 300 mAh-s akkumulátorral rendelkeznek.
Sajnos a Galaxy Watch7 alig mutat javulást. Az elégtelen üzemidő volt a Galaxy Watch6 legnagyobb problémája, és megdöbbent, hogy a Samsung nem nagyon orvosolta ezt az új generációval. Az állandóan bekapcsolt kijelzővel a Watch7 bő 22 órát bírt ki az első teszten, mielőtt 1%-ra merült és csak az időt mutató módra váltott. AoD, felesleges appok értesítéseinek kiiktatása nélkül, valamint azzal a beállítással, hogy csak érintésre éledjen fel a kijelző, másfél-két nap is kihozható belőle, de ebben nincs benne edzés - főleg GPS-szel - vagy sok egyéb háttéradat. Igaz, mindössze az egészségügyi funkciók korlátozását bekapcsolva - energiatakarékost nem - 3 nap, 3 óra után érte el az 5%-os töltöttséget és kérdezte, hogy bekapcsolhatja-e magát csak óra üzemmódra. Ez már azért valami (egy nem zárt OS-ű órától).
A fenti adatoknál sokkal jobb üzemidőt ér el a Pixel Watch 2, valamint a OnePlus Watch 2, ez utóbbi több mint a duplájára képes még AoD mellett is. Ha nem nonstop rajta lógunk, véleményem szerint azért egy másfél nap stabilan hozható, kis okoskodással kettő, de ott már nap végére pengeélen táncolhatunk. Az óra 1%-ról 100%-ra feltöltése viszonylag gyorsan, 88 perc alatt megtörtént.
Összegzés
A GPS pontossági problémától eltekintve a Samsung továbbra is a legjobb Wear OS okosórát kínálja fitnesz és alváskövetés, valamint pulzusmérés terén is. A Galaxy Watch7 ezekre az erősségekre épít, és még több betekintést nyújt az alvási apnoétól kezdve az általános jólétig a Galaxy AI segítségével. Jobb okosóra, mint a Galaxy Watch6, ugyanazon az áron, bár csalódást okoz, hogy nem oldotta meg a gyártó az üzemidő problémáját látványosabban. Azoknak, akik Android-alapú okosórát keresnek (különösen Samsung felhasználóknak), a Galaxy Watch7 kiváló választás, bár a OnePlus Watch 2 jó alternatíva, ha több napig szeretnéd használni újratöltés nélkül.
A tesztkészüléket a Samsung Magyarország Zrt. biztosította számunkra.
Előnyök
- Pontos pulzusmérés
- Mélyreható alvásfigyelés
- AI egészségügyi betekintések
- Reszponzív érintés- és kézmozdulatvezérlés
Hátrányok
- Egy, okosan beállítva nagyon maximum 2 napos üzemidő
- Kissé pontatlan futási távolság és alvásidő mérés