SonyEricsson T630 teszt
Tovább a SonyEricsson T630 készülékre
Szavazás
- Külső: 8.00
Tudás: 7.57
Minőség: 7.86
Értékelés: 7.81 | Szavazatok: 7
Ha emlékeink nem csalnak, tavaly december környékén jelent meg a SonyEricsson T610 mobiltelefon. Kampánya tekintetében hangosnak számított, és a japán-svéd cégcsoport rajongóit igencsak megörvendeztette a kis poronty. Szép volt, jó volt, de nem durrant akkorát.
Most a fél év leteltével a SonyEricsson piacra dobta a „t” sorozat újabb „titkos ágyúját” T630 néven, ami az előd kommunikációs alapjain nyugszik. Az, hogy csak egy finom ráncfelvarrás, vagy egy teljesen új ûrodüsszea készült –e kiderül a következő bemutatóból.
A design tekintetében a tervezők „mertek nagyot lépni”. A korai puritán megjelenést a T630 egy a dinamikusságot – eleganciával párosító házba költöztették be. Egyszerre lett elegáns és luxust sugalló. A formavilág letisztult, minimalista szemléletű és ami talán a legnagyobb előnye, hogy igényesen van összeszerelve. A kijelző méretileg azonos a T610-ével (65000 szín, 120x160 pixel), de összhatásában sokkal igényesebb mint a T610.
A gombok. A gombok nagyon egyben vannak, ez minőségileg és megjelenésileg is igaz. Ugyanekkor kellemes méretűek és meglehetősen kézre állóak kezelés közben. Az oldalsó billentyűkkel a profilt, a hangerőt kapcsolgathatjuk, míg a másik oldalon a kamerát és az internetet kapcsolhatjuk be. Ez utóbbi egy futurisztikus „online” -----> szöveggel van ellátva. A középső navigációs gombról nem esett szó, de erre is csak az mondható el, mint a klaviatúra többi szereplőjéről: jó! A belső: A menü és a logika nem változott, de ezt persze ilyen gyakorta nem is várhattuk el. Az egyes funkciók ikonjai színesebbek, de a képek és az elrendezés szintén stabil. A készülék nagy figyelmet szentel a letöltéseknek és a wap használatnak, ezért itt is szinte mindig az első almenü a „további…” . A memória nem teljesen kártya formájában jelentkezik, ezért sajnos nem is bővíthető. Alapvetően 2-4 Mb körül lehet és ez van szektorokra bontva. A telefonkönyv valamivel több, mint 500 bejegyzést tud tárolni + a sim kártya. Ez adatmennyiségtől (dátumok, címek, számok) függően alkalmas a bejegyzések kvalitatív tárolására. Van 50 hanghívás és kifejezetten jó a testre szabási lehetőség is (pl. név= egyedi hang+ kép). Az üzenetek, mint mostanában minden SE-nél, kifogástalanok. SMS, EMS, MMS, I MAP- POP3, jelen esetben még képüzenetek is küldhetőek, pl. Nokiára, Samsungra. Van SMS, EMS tároló 70 db., karakterszámláló és prediktív szöveg bevitel (t9). Szervezhetjük az életünket, a stopper, az ébresztő, a számológép és természetesen a naptár segítségével, amik együttesen igényesek, használhatóak és persze grafikailag is megállják a helyüket. Ezekhez és más eszközökhöz használhatjuk a kommunikációs berendezéseket, mint pl. a Bluetooth-t, (sajnos nagyon meríti az akksit, de érdemes használni) vagy akár a HSCSD, Infra, GPRS, xhtml, wap bármelyikét. A játékok mindezekkel szemben eléggé egyszerűek lettek. Persze a fenti, vagy akár a java mophun-al hozzájuthatunk új programokhoz, de a jelenlegi készlet szegényesre sikeredett. A kamera: Össze lehetne foglalni egy szóban is a kamera fejlődését, de azért ennél bonyolultabb a kérdés. Mindenképpen pozitív a változás persze, de semmiképpen sem olyan mértékben, mint azt vártuk volna. A kamera még mindig CIf, Vga minőségben csak importálni képes a készülék. Méretileg, opcióilag azonos, felbontásban sem találtunk különbséget. Tükör viszont van, aminek kapcsán magunkat „elvileg” letudjuk fotózni, ami azért elég csalóka bizonyos esetekben. Amit érdekesnek találtunk:
Amin érdemes lenne javítani:
Ami nagyon tetszett
Összegzés: A telefon fekete kivitelben nagyon hasonlít a Nokia 6220 modellre, de ez biztosan csak véletlen. Mindent egybevetve meg voltunk elégedve a ráncfelvarrás eredményével, de laikus szemmel sok dolog nem változott. Persze minden van benne, amit ma egy telefontól elvárhatunk, kamera, színes kijelző, kedvező méret. |
Köszönjük a SonyEricsson támogatását tesztünkhöz. |