Samsung Galaxy Z Flip
,CoverScreen OS
A CoverScreen OS folyamatosan megoldja azt, amit a Samsungnak a Galaxy Flip esetén már az első napon meg kellett volna tennie.
Nagyon szeretném kedvelni a Samsung Galaxy Z Flip6-ot. Több szempontból tetszik is, de a Flex Window élményt annyit kritizálom, amennyire a többi részét dicsérem. Valamilyen okból a Samsung nem érdekelt abban, hogy a kis külső kijelző felhasználói élménye olyan zökkenőmentes és intuitív legyen, mint a Motorola Razr Plus (2024) esetében.
Amikor a Samsungnak nem sikerül valami, mindig van egy harmadik fél fejlesztő, aki beugrik és segít elérni a Galaxy Z Flip sorozat teljes potenciálját. Ezúttal a CoverScreen OS frissítéséről van szó, amely automatikusan elforgatja az alkalmazásokat a Flex Window-n.
A zsebbarát karaoke támogatása és a Spotify forgatásának előnyei
Elsőre nem gondoltam, hogy miért lenne szükségem elforgatható alkalmazásokra egy szinte négyzet alakú kijelzőn. Azt hittem, nincs olyan információ, amit a Galaxy Z Flip6 fekvő módban mondhatna el, amit álló módban ne tudna megtenni. De aztán jött a Spotify. Ha valaha is görgettél már egy dalhoz kapcsolódó tartalomra a Spotify alkalmazásban, tudod, hogy ilyenkor megjelennek az előadóra vonatkozó további információk, a dalszövegek és az esetleges koncertdátumok. Hasznos információk, különösen, ha támogatni akarunk egy új előadót. Az egyetlen probléma az, hogy mindez nem működött a Flex Windown — egészen mostanáig.
A legújabb CoverScreen OS frissítéssel, amint elforgatjuk a Flipet fekvő módba, a Spotify teljes képernyős változata jelenik meg, amely lehetővé teszi a függőleges görgetést. Ez sokat jelent, különösen akkor, ha valaki hozzám hasonlóan rendszeresen ellenőrzi a dalszövegeket.
Ez a Samsung problémája kellene, hogy legyen
Gyakran elgondolkodom, miért bánik így a Samsung a Flex Window-val. Amikor még csak egy apró, 1,6 hüvelykes panel volt, még megértettem, de ezek az idők elmúltak. A Samsung nagy elvárásokat támaszt a Flex Window-val szemben; például az AI-alapú Auto Zoom funkciót fejlesztette a kamerákhoz. Ugyanakkor figyelmen kívül hagy olyan alapvető funkciókat, amelyek hasznosabbá tennék a Flex Window-t.
Most, hogy az ideális Flex Window élményt szeretném kialakítani, nem is tudom, mit ajánljak. Ha alkalmazásokat szeretnék, ott van a Good Lock, de csak álló módban működik. Ha forgatható alkalmazásokra van szükségem, ott a CoverScreen OS, de előfizetést igényel a teljes funkcionalitás. Ez pedig nehezen ajánlható, amikor maga a telefon már 1100 dollárba kerül. Talán egy gondosan kiválasztott widgetkészlettel is boldogulhatunk, de a Samsung sem igazán segít ebben.
Ideje lenne, hogy a Samsung teljes mértékben beépítse a CoverScreen OS-t. Lehetne a Good Lock - amely jó ideje itthon is elérhető extra - része, vagy akár az alapértelmezett Flex Window élmény.
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!